середа, 27 липня 2016 р.

Доступність якісної дошкільної освіти - як пріоритет сучасності


На сайті ЮНЕСКО з'явився 13-сторінковий документ, де виділені ключові індикатори, які допомагають оцінити і поліпшити освіту в різних країнах. Всього таких критеріїв 42 - велика частина з них пов'язана з рівноправністю і успішністю навчального процесу. У підготовці документа брали участь понад 200 організацій з різних країн: університети, школи, уряди, дослідницькі лабораторії та ін.


Перший показник оцінює кількість учнів, які успішно засвоїли мінімальну програму з читання та математики до кінця початкової школи. Решта критеріїв можуть бути розподілені за кількома групами:

Доступність якісної професійної, додаткового і вищої освіти;
Збільшення кількості молодих людей, які мають необхідні для кар'єри навички;
Боротьба з нерівністю в освіті (включаючи гендерну, національну і будь-яку іншу дискримінацію);
Підвищення рівня грамотності серед молоді та дорослих;
Передача знань і навичок, необхідних для підтримки сталого екологічного розвитку, дотримання прав людини, просування гендерної рівності, ненасильства та культурного розмаїття;
Розробка або вдосконалення освітніх можливостей, які враховують особливості віку, гендеру та фізичного розвитку; надання безпечного, інклюзивного та якісної освіти для всіх;
Збільшення кількості грантів на вищу освіту для людей в країнах, що розвиваються;
Збільшення кількості кваліфікованих вчителів, особливо в країнах, що розвиваються.






Читати більше
 тут

четвер, 14 липня 2016 р.

Визначні гості у школі

Цікавий проект - "School Angels" розпочався в країні.
Це платформа для взаємодії шкіл з успішними людьми.  Школа може зареєструватися на  сайті  а учні, батьки, вчителі зустрінуться із успішними людьми!



Спробуйте новий тренд і відчуйте успіх у безпосередньо!

Із діяльністю проекту можна ознайомитися на сторінці у фейсбуку  https://www.facebook.com/schoolangelsukraine

середа, 6 липня 2016 р.

Із нового року у дитячих садках з'являться нові посади. Змінити штат зможуть і керівники закладів



Із 29 червня 2016 року набули чинності зміни до Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів, що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 20.05.2016 № 544.

Відтепер завідувачі (керівники ДНЗ)отримують право право у разі виробничої необхідності змінювати штати або вводити посади (крім керівних), не передбачені штатними нормативами для цього закладу, в межах фонду оплати праці, доведеного лімітними довідками на відповідний період. Заміна посад працівників може здійснюватись в межах однієї категорії персоналу (педагогічного, господарсько-обслуговуючого).

Відтепер ДНЗ очолюватимуть і директори - саме таку нову назву посади увели для керівників дошкільних навчальних закладів. А в інклюзивних групах запроваджується нова посада «асистент вихователя».

Із Типовими штатними нормативами дошкільних навчальних закладів (із змінами) можна ознайомитись у доданому файлі