понеділок, 26 вересня 2016 р.

Святкуватимемо День Національного Дошкілля. Але це буде наш день!

У другій половині минулого століття Європою створювалися нові мережі освітніх закладів.  Серед інших навчальних інституцій почали створювати і заклади для маленьких дітей: школи, дитячі садки, будинки дитини, захоронки.
Софія Русова. Фото із мережі Інтернет


В Україні Перший дитячий садок у Києві відкрили 1 вересня 1871 року.  Cестри Ліндфорс – Марія і Софія охопили навчанням дітей української інтелігенції, заклад став осередком національної освіти та культури.  Засновниця садка - Софія - відома нам, як Софія Русова - пізніше стала засновником та популяризатором українського національного дошкілля.  За її ідеями садки розпочинали відкривати по різних куточках України. 

Крім новацій заклади дошкільної освіти чекають непрості трансформації і часами шляхами скорочень чи об'єднань із іншими навчальними інституціями.


Сьогодні українське дошкілля чекає нове народження - нові концепції у школі, зміни у місцевому самоврядуванні.  Ці виклики дадуть і поштовх до відродження навчання дітей раннього віку, впровадженні нових форм дошкільної освіти.  Проте окрім новацій заклади дошкільної освіти чекають непрості трансформації і часами шляхами скорочень чи об'єднань із іншими навчальними інституціями.

Склалні часи найлегше пережити із колегами - об'єднання у міцні професійні спільноти, які допоможуть у педагогічному рості, збільшать особистий кругозір.  Зв'язки із колегами варто підтримувати у найрізноманітніші способи: на місцевому рівні, за програмами, за проблематикою педагогічної роботи.

 Одним із майданчиків, де можливий діалог, це національний 

День Українського Дошкілля



Але і свого об'єднання потребують усі педагоги дошкілля.  Уваги та підтримки від уряду, від місцевого самоврядування, від батьків, від громади потребує велика громада педагогів-дошкільників України.  Одним із майданчиків, де можливий діалог, полілог та спілкування - це національний День [Національного] Дошкілля, День Українського Дошкілля.

Цей день має бути і визначним - такий, який винагороджує педагогів наймолодших учнів та має бути і пам'ятним - таким, який виховує наші цінності та підтримує пам'ять народу та розвиває культуру.

Таким днем може бути і день народження Софії Русової, як засновниці національної дошкільної освіти (18 лютого 1856)

День Українського Дошкілля - 18 лютого.



Таким рішенням ми не будемо привязуватися до Дня работніков дошкольного образованія , який запроваджений у іншій країні та має чужинську історичну цінність та змушує пригадувати чужі педагогічні історію та здобутки

Немає коментарів:

Дописати коментар