середа, 14 грудня 2016 р.

Як працює Монтессорі-педагогіка у Львові

На базі львівської школи N60 відбувся семінар із вивчення монтессорі-матеріалу.  

Директор школи Людмила Романівна Рачковська розповіла про досвід школи у проектах освітньої кооперації.  Зокрема учасники ознайомилися із історією участі у міжнародних та національних проектах розвитку освіти, популяризації монтессорі-педагогіки реалізації принципів інклюзивного навчання

Виступ директора школи
Учасники семінару цікавилися реалізацією інклюзивної освітньої політики, особливостями роботи асистентів вчителя та їхньої ролі у монтессорі-класі.


На семінар було запрошено учасників творчої майстерні, яка працює при ЛОІППО

За допомогою класичних форм монтессорі-презентації учасники ознайомилися із матеріалами сенсорної зони розвитку, математичної зони, зони космічного виховання.  


Матеріали представлялися у цікавий спосіб
Кілька вправ були представлені за методом "триступеневого уроку", учасники тактильно працювали з матеріалом, створювали свої завдання, вирішували проблеми з допомогою дидактичного набору.

Вихователь виконує завданяня за допомогою вправи "Червоні штанги"
На базі ЛОІППО працює творча майстерня вихователів ДНЗ, яка вивчає монтессорі-пдіхід та досліджує можливості впровадження монтессорі-педагогіки у групи, які працюють за іншими програмами.  Під час засідань, які проводяться у рамках майстерні, обгворюється філософія програми Марії Монтессорі, учасники вправляються у самостійному створенні навчальних вправ, ознайомлюються із досвідом монтессорі-класів та монтессорів педагогів у Львові та в Україні.
Приклад групової роботи із монтессорі-матеріалом та презентації понять.
До роботи у творчих майстернях зголосилися вихователі зі садків Львова, Стрия, Золочева, Червонограда, Сокаля.  Робочі засідання відбуваються у творчій атмосфері, учасники мають можливість дискутувати, обговорювати.  За побажаннями учасників формується порядок денний наступних засідань, запрошуються гості та експерти.
Вивчення понять розміру, величини за допомогою вправи "Коричневі сходи"
Завершенням роботи творчих майстерень будуть публікації, які будуть рекомендовані до використаннях вихователями, які хочуть експериментувати із новими матеріалами, створювати пізнавальне середовище, впроваджувати монтессорі-підхід у групі.
Комбінування матеріалу "Коричневі сходи" та "Рожева вежа"

Куратор творчої майстерні - викладач кафедри практичної психології ЛОІППО Ігор Бущак має досвід роботи із монтессорі матеріалом.  От уже кілька років працює монтессорі-центр, який засновував Ігор Бущак.  Сьогодні викладач популяризує підходи видатного педагога серед вихователів ДНЗ: працюють творчі майстерні, на курсах підвищення кваліфікації відбуваються презентації та візити до навчальних монтессорі-закладів.
Вивчення поняття "парне число" за допомогою "червоних чіпів"




Огляд геометричного комоду



Ігор Бущак: "Монтессорі-педагогіка підштовхує до постійного вдосконалення вчителя, вихователя.  Ця освітня система у постійному русі та розвитку та заохочує усю монтессорі-спільноту до професійного росту.  Знайомство із цією методикою корисно для тих, хто хоче підвищувати свою кваліфікацію та шукати за новими принципами роботи.   Учасники, які працюють у творчій майстерні краще розуміють себе як педагогів та можуть самостійно вибирати у чому вартує більше себе вдосконалити та розвиватися"


Немає коментарів:

Дописати коментар